Wyższy standard skuteczności
Blog
Informacje z branży i życia firmy
Wybierz dziedzinę

Google uspołecznia

Opublikowano: 11-02-2010
Czas potrzebny do przeczytania: 1:45 min

Google BuzzW poniedziałek Google zaprezentował nowy serwis społecznościowy – Google Buzz. Nowy twór będzie funkcjonować na bazie poczty Gmail, a więc każdy, dla kogo facebook, nasza-klasa czy blip to już za mało, powinien czym prędzej logować się do poczty Google.

Co możemy zrobić dzięki Google Buzz? Publikować zdjęcia, filmy, udostępniać linki, komentować i informować znajomych o tym, co robimy – a więc zasadniczo to, do czego jesteśmy już przyzwyczajeni. Co ciekawe, Buzz pozwala na filtrowanie nieistotnych wiadomości, co nie było możliwe np. w facebooku – jak zwykle Google znalazł odpowiedni algorytm, dzięki któremu użytkownicy nie muszą walczyć ze spamem.

Jednym z wyznaczników wartości wpisów będzie ilość komentarzy, co działa w dwie strony – nie tylko filtruje nieistotne treści, ale także rekomenduje nam wątki, które nie pochodzą bezpośrednio od naszych znajomych, ale wywołały żywą dyskusję. Nowe posty wyświetlane są w czasie rzeczywistym. Jak w każdym portalu społecznościowym, nie należy zapominać o ustawieniach prywatności – nasze przemyślenia możemy wyświetlać całemu światu albo tylko znajomym.

Google Buzz zaprezentowany zaledwie 2 dni temu już wywołuje sporo kontrowersji i jest szeroko komentowany. Microsoft twierdzi, że ludzie nie potrzebują kolejnego serwisu społecznościowego, co pokazał przykład ich narzędzia przedstawionego użytkownikom Hotmaila; Yahoo również przypomina o swoim Yahoo Updates, twierdząc, że Google nie wymyślił nic nowego; przedstawiciele facebooka wypowiadają się w ostrożnym tonie, mówiąc, że generalnie popierają technologie uspołeczniające Sieć, w Techcrunch natomiast przeczytamy, że przyszłość należy do Google Wave, a teraźniejszość – do Buzza. Która opinia okaże się najbliższa prawdy, pokaże czas - niemniej już teraz każdy użytkownik Gmaila ma kolejne narzędzie do sprawdzenia, co u znajomych piszczy :-)

Autor
Sunrise System
Ocena artykułu
5.00 - (1 głos)
Komentarze
Dodaj komentarz
Ostrzeżenie: Uwaga na firmę o podobnej nazwie! Więcej...
Zapoznałem się